Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Łeba

Poradnik Klienta

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentystę często integruje się z bólem. A dzięki nowym znieczuleniom można zapomnieć o tych krępujących dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Kościerzyna

Współczesna stomatologia może pomóc sobie niemalże z wszystkim problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to wyłącznie niektóre przypadki, jak dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i fachową obsługę.

Wiele kobiet unika jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym tematem jest ból, który chwyta się z środkami. Teraz lecz nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem strzykawki.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest brane jak dodatkowa usługa. Zaczyna ono w magazyn standardowego leczenia, zapewniając przy tym poważny komfort nie tylko pacjentowi, ale również dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, dlatego i nie pojawia się to uczucie bólu. Używane stanowi ono przy wielu procedurach, w obecnym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w obecnym leczeniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów lub też przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi wykonywały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i własnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można skorzystać także w gabinetach posiadających podpisaną zgodę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i w domowych przychodniach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Kościerzyna

Znieczulenie na NFZ jest darmowe i tanie do wszystkiego zabiegu. Używa się wówczas znieczulenia standardowe wykonywane z wykorzystaniem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, więc nie uważa się ono w częstej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje przecież większa skala metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń wprowadzanych w stomatologii:

znieczulenie znane z wykorzystaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dobrze charakteryzują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie znane z wykorzystaniem strzykawki

To najczęściej wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w okolice zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, ale pewno żyć ono bolesne. Oraz zapewne ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Kościerzyna
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Prowadzone stanowi ono z wykorzystaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i serwuje ją pod niskim ciśnieniem. W zysku takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a więcej nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Kościerzyna
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Stanowi on wykorzystywany głównie jako materiał spokojni i relaksujący. Zapewne żyć odpowiednie podanie dodatkowego znieczulenia, tylko istnieje ono nieco stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można robić i w znieczuleniu ogólnym, więc w narkozie. Najczęściej są one powodowane u chorych z dentofobią, a dodatkowo przy wielkich ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Kościerzyna

Artykuł zaistniał we kooperacji z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments