Eko wypełnienie do paczek skropak

Eko wypełnienie do paczek skropak

Warto przeczytać

Wybór wypełnienia do paczek w branży wysyłkowej to kluczowa decyzja, która wpłynie na stałe koszty działalności, bezpieczeństwo wysyłanych produktów, ale także (nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę) z ogromnej produkcji odpadów.

Większość klientów wypełnienia do paczek niestety wyrzuca do kosza jako odpady zmieszane. Są to najczęściej folie bąbelkowe czy inne folie plastikowe z powietrzem w środku. Niestety jak powszechnie wiadomo, plastik rozkłada się długie lata.
Dlatego biorąc pod uwagę społeczną odpowiedzialność biznesu i ochronę środowiska warto myśleć o tym, co się z wypełniaczami do paczek stanie po otrzymaniu przesyłki przez klienta, a niestety w większości przypadków trafiają one do śmieci pomimo faktu, że nadają się do ponownego wykorzystania.

Ekologiczne wypełnienie do paczek

Świetnym rozwiązaniem jest ekologiczny wypełniacz do paczek – skropak. Jest to idealne rozwiązanie do wypełnienia przede wszystkim kartonów i niewielkich paczek wysyłkowych. Wykonany jest ze skrobii i również nadaje się idealnie do wielokrotnego wykorzystania. Nie niszczy się, a nawet więcej – wytrzymuje znacznie dłużej niż folie bąbelkowe, które szybko ulegają uszkodzeniu głównie ze względu na upodobanie wielu osób do przebijania baloników powietrza.
Co najważniejsze w tym rozwiązaniu to fakt, że jest to materiał w stu procentach ekologiczny, biodegradowalny. Można go kompostować lub sam w warunkach naturalnych ulegnie rozpuszczeniu. Dzięki temu nie musimy martwić się, że nasza działalność wpływa negatywnie na planetę, dostarczając jej wielu niepotrzebnych, plastikowych śmieci, które będą zalegać latami.

Opłacalność ekologicznego wypełnienia do paczek skropak

Wbrew pozorom ekologiczne wypełnienie do paczek nie jest dużo droższe od standardowych folii bąbelkowych i innych wypełniaczy. Przy zakupach hurtowych worek skropak o pojemności 200 litrów można dostać już od 50 złotych. 200-litrowy worek starczy zaś przy niewielkich paczkach to wysyłki około 25-50 paczek w zależności od wielkości, więc koszt samej przesyłki to będzie 0,5-1 zł doliczony do koperty lub opakowania. Pamiętajmy jednak, że skropak jest wielorazowy, więc w przypadku otrzymywania innych paczek czy zwrotów towarów, można go ponownie wykorzystać, przez co koszt nieco się obniży. Nawet w przypadku kosztu wysyłki większego o 1-2 zł jest to dla klientów akceptowalne, szczególnie że świadomość na temat ekologii rośnie. Coraz więcej klientów zwraca uwagę właśnie na ekologiczne podejście firmy do działalności i taki fakt można wykorzystać do marketingu swojej marki.

zobacz również transport morski

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments