glazura

Tania glazura Bydgoszcz

Poradnik Klienta

Typy glazury wykorzystywanej na okładziny ścian oraz podłóg

Jest wiele sposobów płytek, które dzielą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, jak i kształtu. Glazura w wnętrzu zdobi oraz buduje klimat projektu.

Tania glazura Kcynia

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o bardzo porowatej fakturze, której podstawa wznosi się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką składany jest kolorowy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, natomiast jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wzory oraz przedstawia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Kcynia

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej wykorzystywany do dekoracji ścian wewnętrznych w mieszkaniach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany oraz jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest przedmiotem szklistym stopionym w toku wypalania. Pod względem technologii wprowadzanych w sztuk, a dodatkowo podstawowych materiałów, fajans jest niczym porcelana. Fajans to tania wykonywana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Wykorzystywany w chłodnych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Kcynia

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która dodatkowo kształtuje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta płytka jest zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ buduje się na kilku sposobach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Zlokalizowane na podłogach wewnątrz budynków wykonują nasze pozycje znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Kcynia

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas prac przenosi się jedno wypalanie. Na powierzchni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane głównie do dekoracji na podłogach krajowych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, jakie potrafią stanowić wykonane także z czerwonej, jak i białej gliny. Pierwszy jest 0 do 20% absorpcji wody, drugi od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a powszechnie wykorzystywany do robienia na podłogach zewnętrznych. Istnieje też używany do okładzin ścian krajowych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, która tworzy wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona może istnieć także szkliwiona, jak i nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, siłę na chemikalia. Pewno istnieć łączony w okładzinach podłóg zewnętrznych i psychicznych, elewacji, a jeszcze do krajów basenu.
Uwaga! Do łazienki na ziemi należy wybrać płytkę absorpcji wody nie dużo niż 3%!

– Czerwony Gres – tak wymienia się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Istnieje zatem tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która przebija przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Jest do budowania podłóg zewnętrznych i psychicznych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Jest od 0 do 0,5% absorpcji wody. Używana w wnioskach z zewnętrznymi i prywatnymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to produkt o moc zaletach. Dzięki niej każde miejsce może radować się świeżością i pięknem przez długi czas. Jest wygodny, ekologiczny, jest dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Kcynia

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments